Interjú a Tisztán írójával, rendezőjével és színészével, Nánási Ágnessel

Mi a kedvenc színed?
A zöld. Meg a kék. Meg a…

 

Mi a kedvenc zeneszámod?
Rene Aubry Salento című albumáról a címadó dalt bármikor és bármeddig örömmel hallgatom.

 

Ki a kedvenc előadód?
Görög Ibolya protokoll szaktanácsadó mindig nagyon megnyerő, személyes és rendkívül humoros. Kiválóan fogalmazza meg a kritikáit és juttatja érvényre szándékait az előadásaiban. 

 

Van kedvenc, meghatározó előadás élményed?
Peter Shaffer: Amadeus című darabját a Szigligeti Színházban láttam Alföldi Róberttel és Darvas Ivánnal. Remek előadás volt. Hiába a kakasülőre szólt a jegyünk, a legtávolabbra a színpadtól, Darvas Ivánnak voltak olyan jelenetei, amikor azt éreztem, hogy alig egy karnyújtásnyira állhat tőlem. Egyszerűen úgy kitágította az auráját, hogy arcának minden rezdülését láttam. Ma már tudom, hogy ez a nagyon erős színpadi jelenlétének köszönhető. Örökké emlékezni szeretnék erre.

 

Mi szerettél volna lenni kicsinek?
Nagy.

 

Miért színház?
Már óvodás koromban egyfolytában énekeltem, meséltem, verseket mondtam a  családomnak és mindenkinek, aki végighallgatott. 🙂 Az óvónénim, aki korán észrevette képességeimet pl. első hallás után elmondtam igen hosszú meséket, mindent megtett, hogy adott keretek között ne csak próbálgassam a szárnyaim, hanem repülhessek is.

 

Miért bábszínház?
A Harlekin Bábszínházban, jelenlegi munkahelyemen, láttam anno A dzsungel könyve című bábmusicalt előadást, ahol olyan színpadi megoldásokat alkalmaztak, amire csak egy báb képes. Teljesen lenyűgözött. Miután vörösre tapsoltam a tenyeremet és a sírtam a szemem a megindító élménytől, azonnal kijelentettem, hogy ha a bábszínház ilyen, akkor én bábszínész akarok lenni. Néhány hónappal később a sors medert is ásott ennek a törekvésnek. 

 

Mi ihlette az előadást?
Ezt az előadást egy korábbi Tisztán című projekt ihlette. Egészen pontosan az a felismerés, hogy mennyire szerettem az akkori önmagam és élethelyzetem, amiben azt az előadást létrehoztam.

 

Miért ezt a címet választottad?
A cím nagyon sokrétű ezt az anyagot illetően. Egyfelől tisztelet adásom Mihálka György felé, akinek a versei közül több szerepel a mostani darabban. Másfelől, aki egyszer megnézi ezt a stúdió előadást látni és érezni fogja a 60 percen átívelő tiszta szándékot. S még sok áthallást és összecsengést tudnék írni a címmel, de ezeket a felismeréseket inkább majd a nézők fogalmazzák meg. Nem szeretnék szpojlerezni 🙂 

 

Mit jelent számodra az előadás?
Szerelem és szeretet munka. Minden alkotó társsal, itt beleértem a színházvezetést is, szívvel és LÉLEKKEL valósítottuk meg ezt az előadást. 

 

Mit szeretnél mondani az előadással?
Azt szeretném, ha a nézők, akik társaimmá lesznek az idő előrehaladtával, érezzék meg azt, hogy mennyire felemelő tisztán, ítélkezés nélkül rátekinteni az életünkre s vele együtt önmagunkra.

 

Kinek ajánlanád?
Mindenkinek, aki szeretne egy kicsit bekuckózni egy „buborékba”, elcsendesülni és nevetni, sírni, lélekzuhanyt venni.

Scroll to Top