Bemutatók
a 2024/25-ös évadban

írta: Bencze Mónika

Pliccsplaccs

A Pliccsplaccs csecsemőszínházi előadás a legkisebbeket a tenger
világába kalauzolja el. A kicsik egy kalandor halacska szemével
kukkanthatnak bele a varázslatos vízi életbe. Az előadás bábokkal és
megnyugtató bájos dallamokkal várja a gyerekeket. Szeretnéd
megismerni a tenger mélyén rejlő állatokat? Akkor gyere, merülj bele
a vízbe, és barátkozz össze velük!

a magyar népmese nyomán írta: Schneider Jankó

A kismalac és a farkasok

Na, most aztán lehet szurkolni a kismalacnak, aki annyira bátor, hogy még a farkasokkal is szembeszáll! 

 

Vicces, pergő, bolondos mesénkben a kismalac kiáll magáért, megleckézteti a farkasokat, és együtt ünnepelhetjük a győzelmét. Mert ő győz, ezt elárulhatjuk! Kérdés, hogy hogyan? Gyertek el, nézzétek meg, és szorítsunk együtt kismalackánknak ebben a vidám, fergeteges kétszemélyes játékban.

 

Paola Peretti regénye alapján írta: Hámor Anna Csillag

Én és a cseresznyefa

Bekötöd a szemed, forogsz kicsit magad körül és elszédülsz! Ez az igazi kihívás, így eltalálni bármihez amit ismertél eddig, kiigazodni a világban. Nincs más választás, türelmesnek kell lenni, és meg kell várni, hogy előbújjon a többi érzékünk, akkor a segítségünkre siet a hallás, a szagok, a tapintás. 
Mafalda sokat gyakorol, hogyan kell a sötétben élni, sétálni és reggelizni, meg fára mászni. Mert Mafalda lassanként elveszíti a látását, és felkészült akar lenni, mikor ott találja magát abban a másmilyen világban. Nem csak az a világ létezik, amit minden nap látunk, de ahhoz is türelmesnek kell lenni, hogy ezt észrevegyük. Pár nagyon hosszúnak tűnő percig átvészelni a hirtelen ránk törő félelmet, és utána jól körülnézni a sötétben.

Mihálka György festőművész kötetének felhasználásával

Tisztán - gyermek szemmel, felnőtt szívvel a világról

Mihálka György festőművész azonos című verseskötete hívta életre az előadást, amely
a gyermeki tisztaság fényével megvilágítva vizsgálja az életet.  Létezik-e egyáltalán
abszolút tisztaság? Vajon tudunk-e gyermek szemmel, felnőtt szívvel nézni a világra?
Ezeket és még sok más izgalmas kérdést járnak körbe az előadás készítői…

Kazuo Ishiguro műve nyomán írta: Balázs-
Piri Noémi

Ne engedj el!

Hailsham diákjai látszólag éppen olyanok, mint bármelyik elit iskola tanulói:
tanulmányaik mellett alkotnak, sportolnak, barátságok és szerelmek fűzik őket össze. Egészségükre különösképpen odafigyelve, a világtól teljesen elzárva nevelkednek, hiszen arra készítik fel őket, hogy egy napon elkezdjék az Adományozást. Őket egytől egyig ezért hozták létre. A jövőjükről már határoztak. Csak éppen még ők nem tudják, mi vár rájuk, mindenkire, egytől egyig… Kathy, Ruth és Tommy az idő múlásával egyre többször teszik fel a kérdést: ha véget ér az iskola és maguk mögött hagyják az egyenruhát, a teniszpályákat és a hálótermeket, mi fogadja őket odakint? Mi van ott, amitől ennyire óvják őket? Vagy mi az bennük, amitől a világot óvni kell?
Kazuo Ishiguro Nobel-díjas japán író felkavaró regénye Magyarországon először a Harlekin Bábszínházban látható.

Jegyvásárlásig hátralévő idő:

  • 00nap
  • 00óra

Beatrix Potter meséje alapján írta: Szabó Attila

Nyúl Péter kalandjai

Ugye mindenki tart kisállatokat a szobájában? Nyulat, egeret, békát, gyíkot, kígyót vagy csigát. És ugye ez akkor is így van, ha nem így van, csak képzeletünkkel népesítjük be a házat? És ez nem feltétlenül múlik el akkor sem, amikor az ember már fölnőtt? Ugye, hogy ugye… Beatrix Potter legalábbis így volt ezzel a bájos képzelgéssel abban a réges-régi békeidőben, amikor könyvlapokra álmodta Nyúl Pétert és barátait. Tuti, hogy ismeritek őket: Benjamint, Tüskés nénit, Gergelyfi bácsit és a többieket. De azt nem tudhatjátok, hát elárulom: Nyúl Péter színházunkba érkezik, hogy még jobban megismerjétek hihetetlen kalandjait. Bár az is lehet, hogy csak füllentett. Nála ezt sohasem lehet tudni…

Jegyvásárlásig hátralévő idő:

  • 00nap
  • 00óra
Scroll to Top